ایران کناف | سالن جلسات
سیستم های ساخت و ساز خشک کناف
خرید کناف، فروش کناف، سقف کناف، سقف کاذب کناف، دیوارهای پوششی کناف، دیوارهای جداکننده کناف، سقف یکپارچه کناف، سقف مشبک کناف، طراحی کناف، کناف کاری، سیستم ساخت و ساز خشک کناف، اجرای کناف، نصب کناف، مدل کناف، پکیج کناف، کناف اتاق خواب، کناف آشپرخانه، مشاوره کناف، مدل کناف، طرح کناف، پروفیل کناف
3019
rtl,portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-3019,ajax_fade,page_not_loaded,smooth_scroll,

سالن جلسات

 
دسته بندی
گالری دکوراسیون
درباره نویسنده

 سالن جلسات

  اصول طراحی سالن جلسات در یک اداره یا شرکت از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است چرا که جلسات و سمینارها در این مکان برگزار می گردند و این مکان معمولا محل تجمع افراد مهم می باشد. در طراحی سالن جلسات نکاتی را باید در نظر داشته باشیم.

ابعاد سالن جلسات

  اندازه سالن جلسات مهمترین عامل تعیین کننده طرح است. درصورتیکه فضای موجود امکان طراحی و ساخت سالن  با ابعاد بزرگ را ندهد طراحی سالن باید با توجه به امکانات موجود صورت گیرد. میز سالن جلسات معمولاً در وسط قرار می‌گیرد، به طوری که در اطراف آن فضای کافی برای رفت و آمد افراد و جابجایی صندلی‌ها وجود داشته باشد.

شیوه چیدمان سالن جلسات

  رایج ترین شیوه چیدمان این است که یک میز مستطیلی در وسط اتاق باشد و صندلیها در چهار طرف میز چیده شوند. با این حال، اصولاً صندلیهای سالن جلسات باید به گونه ای چیده شوند که در مقابل جایگاه مخصوص یا سخنران قرار گیرند.

  برای یک سالن جلسات با ظرفیت بالا، بهتر است از میز میان تهی استفاده گردد تا امکان ارتباط راحت بین افراد و همچنین پذیرایی میسر گردد.

  همچنین در سالن جلسات از میز های U شکل و گرد هم می‌توان استفاده کرد.

تجهیزات سالن جلسات

  قبل از طراحی یک سالن جلسات لازم است نوع تجهیزاتی که قرار است مورد استفاده قرار گیرند تعیین گردد. اگر از سیستمهای صوتی و تصویری استفاده می شود، باید بهترین محل برای نصب این سیستم ها بررسی و تعیین گردد و همچنین مواردی چون تعیین فاصله افراد از صفحه نمایش مورد نظر قرار گرفته شوند.

نور سالن جلسات

  یک سالن جلسات باید از نور کافی برخوردار باشد، بجز در مواقعی که از سیستمهای تصویری استفاده می گردد که در این صورت نور اتاق باید بسیار کم باشد. باید توجه داشت که نور سالن نباید بیش از حد زیاد باشد. بهترین نور برای یک سالن جلسات، نور طبیعی غیرمستقیم، و نور لامپهای زرد ( با قابلیت تنظیم روشنایی) است. سالن جلسات باید به تعداد کافی پنجره داشته باشد.

اکوستیک

   سالن جلسات، اتاق بزرگی است که افراد زیادی در آن گرد هم می‌آیند و مطالب مهمی در آن عنوان می گردد، بنابراین لازم است صحبت ها و مطالب کاملا شفاف شنیده شوند و درک گردند و در عین حال به دلیل محرمانه بودن برخی از این صحبت ها صدایی از داخل اتاق خارج نشود. بنابراین، مهندسی آکوستیک در چنین فضایی اهمیت فراوانی دارد. کفپوش ها و دیوارهای سالن مجهز به عایق صوت می باشند صدا را جذب می‌کنند و از خارج شدن صداها جلوگیری می کنند. وجود سقف کاذب در سالن جلسات ضروری است.

0