ایران کناف | فضای غذاخوری
" سیستم های ساخت و ساز خشک کناف " l سیستم ساخت و ساز خشک l دیوارهای پوششی و جداکننده l سقف کاذب مشبک و یکپارچه l صفحات گچی و سیمانی l تایل سقفی و مقاطع فولادی
کناف سقف کاذب کناف سقف سقف کناف کناف سقف پذیرایی سقف کاذب کناف طرح کناف کناف کاری طرح سقف کاذب عکس کناف مدل کناف سقف طرح سقف کناف مدل سقف کاذب کناف انواع سقف کاذب اجرای سقف کاذب تایل گچی سقف مشبک ساخت و ساز خشک سیستم کناف مقاطع فولادی سقف یکپارچه صفحات گچی صفحات سیمانی دیوار های پوششی
2496
rtl,portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-2496,ajax_fade,page_not_loaded,smooth_scroll,

فضای غذاخوری

 
دسته بندی
گالری دکوراسیون
درباره نویسنده

  فضای غذاخوری

  دکوراسیون و طراحی سالن غذا خوری یکی از رکن های طراغی خانه است و تاثیر فراوانی در دکوراسیون کلی خانه شما دارد. فضای غذاخوری معمولا نیاز به میز غذاخوری، کمد یا قفسه ای برای نگهداری ظروف و نور پردازی مناسب دارد. میز را باید نسبت به ابعاد فضا انتخاب کرد. محل قرارگیری فضای غذاخوری باید طوری طراحی گردد که با آشپزخانه فاصله زیادی نداشته باشد و حتی الامکان بین اتاق نشیمن و آشپزخانه فرار گیرد. نور پردازی سالن غذاخوری بهتر است به صورت مرکزی انجام گیرد.

مطالب بیشتر درباره فضای غذاخوری

  انتخاب رنگ های مناسب برای سالن غذا خوری نیز جلوه ای بی نظیر به آن می دهد. رنگ های خنثی در سالن غذا خوری خود را در نظر بگیرید و بقیه رنگ ها را با صورت تکمیلی انتخاب کنید. سفید رنگی خنثی است و شما می توانید بیشتر رنگ ها را با آن ست کنید. اگر رنگ های خنثی بیشتری در سالن غذا خوری دارید، سعی کنید یک یا چند رنگ را به صورت تکمیلی با بقیه رنگ های دکوراسیون منزل خود تنظیم کنید. هم چنین با ست کردن رنگ های قوی با هم می توان تنوع لازم را به محیط اطراف داد. دکوراسیون و طراحی سالن غذا خوری هم به اندازه تمام قسمت های منزل دارای اهمیت است .

  میز غذاخوری طبیعتا نقطه کانونی دکوراسیون هر اتاق غذاخوری محسوب می شود. میز غذاخوری را در اندازه و شکل مناسب با ویژگی های اتاق غذاخوری خود انتخاب کنید، طوری که فضای کافی برای عقب کشیدن صندلی ها و هم چنین عبور افراد دور تا دور میز وجود داشته باشد. میزهای گرد معمولا اجتماعی تر از میز های مستطیل هستند زیرا به افرادی که دور آن می نشینند این امکان را می دهند که راحت تر یکدیگر را ببینند و با هم صحبت کنند، اما اگر می خواهید میز غذاخوری بزرگی را انتخاب کنید میزهای مستطیل شکل را به شما توصیه می کنیم، زیرا در اندازه بزرگ، این نوع میزها راحت تر در فضا جا داده می شوند. انواع میزهای منعطف و قابل تغییر نیز انتخاب های مناسبی برای فضاهای غذاخوری هستند که در آن فعالیت های دیگر نیز انجام می شود.

  یک میز غذاخوری که دارای سطحی جذاب و زیباست، مانند میزهایی با سطح چوبی بافت دار، می تواند یکی از عناصر شاخص اتاق غذاخوری باشد. شما می توانید برای میز غذاخوری خود از پوششی کامل مانند یک رومیزی استفاده کنید یا در صورت زیبا بودن سطح میز، تنها از زیربشقابی هایی برای هر نفر استفاده کنید. اگر یک میز غذاخوری آنتیک را برای اتاق غذاخوری خود انتخاب و خریداری کرده اید، فکر نکنید که لزوما باید صندلی های آنتیک برای دور میز خریداری کنید. همیشه کنار هم قراردادن اشیاء مدرن و آنتیک، تلفیقی زیبا و هم نشینی چشم نواز به وجود می آورد.

  سبک چیدمان و وسایل اتاق غذاخوری هر چه که باشد، مهم این است که صندلی های راحتی را برای اتاق غذاخوری خود انتخاب کنید. اگر صندلی ها تمام پارچه نیستند، حتما باید در قسمت نشیمن آنها تشکی نرم و راحت وجود داشته باشد. توجه داشته باشید که صندلی ها باید ارتفاع استانداردی نسبت به میز داشته باشند و زمانی که فرد روی آنها می نشیند، زانوهایش در موقعیتی مناسب قرار گیرند. هم چنین میز و صندلی غذاخوری باید طوری در فضا قرار گیرد که بیشترین نور طبیعی بتواند در فضا راه یابد.

  وجود یک بوفه یا میز کنسول در اتاق غذاخوری برای جای دادن ظروف مختلف و مورد نیاز لازم و ضروری است. هم چنین وجود میزی در اتاق غذاخوری برای قراردادن انواع سالادها و میوه ها نیز توصیه می شود. تا جایی که می توانید، باید خود را از رفت و آمدهای مکرر بین اتاق غذاخوری و آشپزخانه بی نیاز کنید.

0