ایران کناف | سالن نشیمن
" سیستم های ساخت و ساز خشک کناف " l سیستم ساخت و ساز خشک l دیوارهای پوششی و جداکننده l سقف کاذب مشبک و یکپارچه l صفحات گچی و سیمانی l تایل سقفی و مقاطع فولادی
کناف سقف کاذب کناف سقف سقف کناف کناف سقف پذیرایی سقف کاذب کناف طرح کناف کناف کاری طرح سقف کاذب عکس کناف مدل کناف سقف طرح سقف کناف مدل سقف کاذب کناف انواع سقف کاذب اجرای سقف کاذب تایل گچی سقف مشبک ساخت و ساز خشک سیستم کناف مقاطع فولادی سقف یکپارچه صفحات گچی صفحات سیمانی دیوار های پوششی
2471
rtl,portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-2471,ajax_fade,page_not_loaded,smooth_scroll,

سالن نشیمن

 
دسته بندی
گالری دکوراسیون
درباره نویسنده

  سالن نشیمن

   هنگامی که تصمیم به انتخاب وسایلی برای خانه گرفته اید از جمله مهمترین مسائلی که باید در نظر بگیرید، انتخاب رنگ و مدل مناسب، با توجه به کاربرد و جایگاه وسایل در هر گوشه خانه است. مثلاً مبلمان برای اتاق نشیمن با توجه به طرح و مدل مبل نسبت به کوچکی یا بزرگی فضا و تعداد نفرات خانواده انتخاب می شود. علاوه بر انتخاب مبلمان مناسب و راحت، پرده نیز فاصله ای بین وسایل داخل اتاق و فضای بیرون است که باید رنگ و طرح آن، مناسب با وسایل خانه و رنگ دیوارها باشد. تمام وسایل یک اتاق نشیمن باید به صورتی بسیار راحت و به گونه ای انتخاب شود که علاوه بر هماهنگی و تناسب، ترجیحاً از رنگ های آرامش بخش و شادی آفرین و متناسب با روحیات و سلیقه افراد خانه باشد.

مطالب بیشتر درباره اتاق نشیمن

   بدین ترتیب با استفاده از طرح های شلوغ با رنگ های هماهنگ، حتی می توان وسایل یک اتاق را با رنگ های هم طیف انتخاب کرد. از جمله عوامل مهم دیگر که در چیدمان اتاق نشیمن مؤثر است نورپردازی است. یک روش بسیار مناسب برای نورپردازی یک اتاق، استفاده از نورهای غیرمستقیم است که مستقیماً روی صورت افراد و اشیاء سایه های تند ایجاد نکند. بدین ترتیب با استفاده از سایه های ملایم، گرمی و صمیمیت خاص به فضا حاکم می شود. برای زیباتر شدن و تکمیل نورپردازی در اتاق، می توان علاوه بر لوسترها و لامپ های سقفی از چراغ های کوچک تزئینی برای آذین گوشه و کنار اتاق، با نورهای ملایم استفاده کرد.

چند نکته برای اتاق نشیمن بهتر

۱ . تعیین حال و هوای فضا به كمك رنگ : رنگ‌هایی كه برای دكوراسیون اتاق خود انتخاب می‌كنید، می‌تواند بر احساس میهمانان شما از فضا تاثیر بگذارد. رنگ‌ها بسته به میزان شدت و گرمی یا سردی‌شان می‌توانند اتاق‌نشیمن شما را فضایی شاد و محرك یا راحت و آرامش‌بخش سازند. برای نمونه، طیف‌های آرام از رنگ‌های آبی و سفید جلوه اتاق نشیمن را بزرگ كرده و به آن احساسی آرام، خنک و سازمان‌یافته می‌دهد تا فضایی راحت و ایده‌آل برای پذیرایی از میهمان فراهم شود؛ حال تصور كنید در چنین فضایی، قالیچه‌ای با رنگ قهوه‌ای مایل به زرد روشن در زیر پا تا چه حد می‌تواند گرمابخش باشد و از سرمای رنگ‌های به كار رفته بکاهد.

۲ . توجه به دیوارها و سقف‌ها : به طور سنتی به دكوراسیون و جلوه دیوارهای اتاق نشیمن، بیشتر از اتاق‌های دیگر رسیدگی و توجه می‌شود، زیرا این اتاق یك فضای عمومی است. برای آماده ساختن این فضا بهتر است پوششی مناسب و ایده‌آل برای دیوارها بیابید. استفاده از پارچه یا كاغذدیواری برای پوشش دیوارها می‌تواند گزینه‌های مناسبی باشد زیرا افزون بر طرح و رنگ، می‌تواند بافت بیشتری را نیز به دكوراسیون اتاق نشیمن وارد سازد.

۳ . با كمك ریزه‌كاری‌های معماری به اتاق هویت ببخشید : برخی از افراد از گچبری چندان خوششان نمی‌آید و آن را بسیار از مد افتاده و قدیمی می‌دانند. ولی می‌توان با اندکی سلیقه و استفاده کم و به‌جا از گچبری یا انواع ابزارها در دیوار، به فضا تنوع بخشید. استفاده از این ریزه‌كاری‌های معماری، می‌تواند هم جنبه كاربردی داشته باشد و هم جنبه زیبایی؛ این گچبری‌ها می‌تواند سبك دكوراسیون اتاق نشیمن را تعیین كند و  اتاق نشیمن شما را به فضایی كلاسیك، مدرن، سنتی یا… تبدیل سازد.

۴ . كفپوشی راحت و شیك انتخاب كنید : با در نظر داشتن كاربرد اتاق نشیمن در جایگاه یك فضای عمومی، باید برای كفپوش آن گزینه‌ای را انتخاب كنید كه هم در زیر پا كاملا راحت و خوشایند باشد و هم با سبك دكوراسیون فضا همخوانی و تناسب داشته باشد. اگر ترجیح می‌دهید از طرح و رنگ‌های كم‌رنگ‌تر برای كفپوش استفاده كنید تا بیشترین توجه به وسایل و مبلمان باشد، پیشنهاد می‌كنیم از كفپوش‌هایی با رنگ طبیعی و خنثی استفاده كنید. در این صورت، چیدمان مبلمان و وسایل بیشتر به چشم می‌آید. كفپوش‌های چوبی زیبا و بادوام به همراه یك  قالیچه کوچک، از محبوب‌ترین گزینه‌ها برای كفپوش اتاق نشیمن به شمار می‌روند، اما سرامیک، سنگ و موكت نیز می‌توانند انتخاب‌های خوبی برای كفپوش اتاق نشیمن باشند.

۵ . ایجاد یک نقطه کانونی : وجود یك نقطه كانونی می‌تواند به دكوراسیون اتاق نشیمن شما جذابیت و گیرایی دهد. شومینه نقطه کانونی طبیعی و نماد گرما و آتش در خانه است. اما در بسیاری از اتاق‌های نشیمن امروزی، تلویزیون درجایگاه نقطه كانونی قرار دارد. برای دور نگه‌داشتن این دو عنصر از رقابت با هم، پیشنهاد می‌كنیم به هر دوی آن‌ها در دكوراسیون نشیمن توجه كنید. نمایش آثار هنری زیبا و خیره کننده نیز می‌تواند نقطه كانونی مناسبی برای اتاق نشیمن باشد.

۶ . چیدمان مبل‌ها برای ایجاد فضای گفتگو : اتاق نشیمن فضایی است كه در آن بیشتر افراد دور هم جمع می‌شوند و با هم به گفتگو می‌پردازند. پس بهترین و خوشایندترین حالت چیدمان مبلمان به گونه‌ای است كه فضا برای تعامل و گفتگوی صمیمانه افراد آماده شود. مبل‌ها را از جلوی دیوارها بردارید و آن‌ها را رو به روی هم به صورت دایره‌ای بچینید تا فضای صمیمی برای دور هم نشستن و گپ و گفت فراهم شود.

۷ . طراحی یك نورپردازی گرم و دوست داشتنی: نورپردازی در اتاق نشیمن باید برای ایجاد آرامش و آسایش طراحی شود. اتاق نشیمن باید كاملا روشن باشد ولی نور آن نباید آزاردهنده باشد. برای اطمینان از روشن بودن كامل اتاق، بهتر است از منابع نور در جایگاه‌هایی استفاده كنید كه یك مثلث فرضی را تشكیل دهند. نور چراغ‌های رومیزی كه رو به پایین هستند، افراد را به آرامش دعوت می‌كنند و استفاده از آن‌ها در اتاق نشیمن توصیه می‌شود.

۸ . پنجره‌ها را بپوشانید یا نه؟ : استفاده از پرده‌های سنگین و چند لایه از گذشته تاكنون رواج دارد، ولی استفاده از چنین پرده‌هایی تنها برای زمانی كه نیاز به جلوه‌ای لوكس و رسمی است، پیشنهاد می‌شود. در یک اتاق نشیمن راحت و ساده، استفاده از یك شید و پرده‌ای تمام قد و ساده و نازك همراه با هم کافی است. زیرا در مواقع لازم می‌توان نور ورودی به داخل را تنظیم و کنترل كرد.

۹ . طراحی یك مركز رسانه‌ای : تماشای تلویزیون در كنار خانواده از دیگر كاربرد‌های اصلی اتاق نشیمن است، پس باید یك مركز رسانه‌ای یا فضایی برای تماشای تلویزیون در یك قسمت از اتاق ساخت. می‌توانید برای این قسمت از جدیدترین مدل‌های میز استفاده كنید ولی فراموش نکنید که همیشه نوترین مدل، بهترین مدل نخواهد بود. گاهی هماهنگ کردن میزهای شیشه‌ای تلویزیون با دیگر مبلمان‌ها بسیار دشوار است.

۱۰ . استفاده از هنر به عنوان اکسسوری : دیوار‌های اتاق‌ نشیمن زنده خواهند شد اگر از سطح آنها برای به نمایش گذاشتن تابلوها و مجموعه‌های هنری مورد علاقه خود استفاده كنید. تابلو‌ها و قاب‌های زیبا را به صورت تکی یا گروهی بر روی دیوارهای اتاق نشیمن خود در ارتفاعی مناسب و استاندارد و در سطح دید بیاویزید و از آویختن آن‌ها در ارتفاع بالا خودداری كنید.

چند نکته برای تغییر دکوراسیون اتاق نشیمن

   در هر خانه ای، اتاق نشیمن پر رفت و آمدترین مكان است؛ بنابر این باید در تعیین دكوراسیون آن توجه بیشتری به خرج داد. اتاق نشیمن باید محیطی گرم و دوستانه و در عین حال زیبا داشته باشد. برای تزیین اتاق نشیمن راههای مختلفی وجود دارد كه ما در زیر چند مورد آن را ذكر شده :

۱ . محل لوازم موجود در اتاق نشیمن را تغییر دهید. مثلاً می توانید نقطه ای را به عنوان مركز در نظر بگیرید و مبلها را مقابل آن بچیینید ( مثل شومینه یا تلویزیون). همچنین می توانید به جای این كه كاناپه را به دیوار بچسبانید. آن را كمی با فاصله از دیوار قرار دهید و پشت آن آباژوری زیبا یا گلدانی گل قرار دهید.

۲ . در اتاق نشیمین خود، از رنگ های ملایم استفاده كنید. همان طور كه می دانید، رنگ ها تأثیر مهمی در روحیه افراد دارند؛ پس با توجه به رنگهای استفاده شده، اتاق نشیمن می تواند مكانی دلهره زا، دلپذیر یا آزاردهنده باشد؛ بنابر این با انتخاب رنگ های ملایم و مناسب برای دیوارها، مهمترین اصل برای تعیین دكوراسیون اتاق نشیمن را به انجام رسانده اید. شما دوست دارید كه اتاق نشیمنتان فضایی گرم و دوستانه داشته باشد و باید گفت یكی از رنگ هایی كه این خصوصیات را دارد، رنگ سبز است. با استفاده از سایه های مختلف رنگ سبز می توان اتاق نشیمنی زیبا و دلپذیر ساخت.

۳ . استفاده از آینه برای بزرگتر به نظر رسیدن فضا بسیار مناسب است. اگر اتاق نشیمن شما كوچك است، اصلا نگران نباشید؛ زیرا با نصب یك آینه بزرگ بر روی دیوار، می توانید تا حد زیادی فضا را بزرگتر جلوه دهید. البته باید دقت كنید كه سمت مقابل آینه شلوغ نباشد.

۴ . برای تزیین اتاق نشیمن می توانید از وسایل كوچك و زیبا استفاده كنید. مثلاً در كنار كاناپه میز گرد كوتاهی قرار دهید و روی آن چند جلد مجله یا كتاب بگذارید. همچنین سعی كنید در گوشه و كنار از گلدان های گل استفاده كنید تا فضا نشاط انگیز شود.

۵ . مجسمه های زیبا، نقش مهمی در آراستگی اتاق نشیمن دارند. گوشه های اتاق و روی میزها بهترین مكان برای قراردادن مجسمه ها هستند. البته چنانچه اتاق نشیمن شما كوچك باشد. بهتراست از مجسمه های كوچك به تعداد كم و یا تنها یك مجسمه بزرگ استفاده كنید. دقت كنید كه این مجسمه ها حتما نباید گرانقیمت باشند.

۶ . آباژورها و چراغهای رومیزی، از دیگر لوازمی هستند كه در زیبایی محیط تأثیر بسزایی دارند. بهتر است آنها را در گوشه های اتاق و كنار مجسمه ها قرار دهید.

به جزئیات در اتاق نشیمن توجه کنیم

  طراحی ایده آل برای دکوراسیون اتاق پذیرایی مستلزم رعایت نکات زیادی برای رسیدن به نتیجه ای مناسب است در اولین گام برای داشتن یک طراحی موفق باید نیازهای خود از اتاق پذیرایی را بدانید. تعداد مبلمان و مسیر رفت و آمد ورودی ها و خروجی ها و تعداد پنجره ها نیز مواردیست که باید قبل از شروع با طراحی به آنها توجه کنید. در گام بعد طرحی از آنچه که قرار است در اتاق پذیرایی اجرا شود را در ذهن تجسم کنید (ترسیم طرح بر روی کاغذ و یا با استفاده از نرم افزارها ایده بسیار بهتریست) اما قدم بعد انتخاب رنگ اصلی طراحی  است در این انتخاب به نقش مبل ها و پرده و نیز فرش مورد استفاده در اتاق پذیرایی همانند انتخاب رنگ دیوارها و کف پوش اهمیت دهید.

   در گام بعد باید به اجرای طراحی در نظر گرفته پرداخت در این مرحله باید با ظرافت چیدمان لوازم را انجام داد و همواره به کانال های ارتباطی و در دسترس بودن تمام مناطق اتاق پذیرایی توجه کرد بهتر است در طراحی دکوراسیون اتاق پذیرایی با تقسیم مناطق اتاق پذیرایی و تعیین مکان های مجزا اما مرتبط به یکدیگر از اتاق پذیرایی نهایت استفاده را برد، باید چیدمان مبل ها به گونه ای صورت گیرد که دقیقا مشخص شود مکان همنشینی ها کجاست و نیز فاصله مبلمان از هم باید به گونه ای باشد که ارتباط میان آنها قطع نشود. از دیگر موارد حائز اهمیت تعیین مکانی مناسب برای میز غذاخوری است که بهتر است در مکانی قرار داده شود که از مسیرهای رفت آمد دور باشد.

۱ . نور پردازی : برخلاف تصور، اتاق پذیرایی نباید مانند سالن عروسی مثل روز روشن باشد. نور زیاد باعث عصبی شدن مهمان‌ها می‌شود و احساس آرامش محیط به آنها منتقل نمی‌شود. در سالن پذیرایی سعی کنید کانون تمرکز نور، روی میز پذیرایی باشد، این کار باعث جلب توجه مهمان ها به مرکز اتاق می‌شود. بهترین منبع نور برای این کار لوسترهای کلاسیک پر زرق و برقی است که در جاهای دیگر خانه نمی‌توان از آن استفاده کرد. لوستر باید در مرکز اتاق و درست بالای میز پذیرایی نصب شود اما توجه داشته باشید برای لوستر هم از لامپ‌های خیلی قوی استفاده نکنید، در صورت شدید بودن نور لامپ‌ها علاوه بر اذیت شدن مهمان‌ها، کسی نمی‌تواند به زیبایی خود لوستر هم توجه کند.

  برای جاهای دیگر اتاق پذیرایی از نورهای غیرمستقیم استفاده کنید؛ دیوارکوب‌هایی که نور را به سمت سقف می‌تاباند یا فقط تابلوی زیرشان را روشن می‌کند. از آباژورهایی با پوشش‌های مات یا چراغ‌های باتری‌داری که درون ظروف چینی یا سنگ‌های تزیینی کار گذاشته می‌شود هم می‌توانید استفاده کنید. در صورت وجود بوفه یا دکوری، لامپ‌های هالوژن ملایمی که در این بوفه‌ها قرار دارد هم می‌تواند روشنایی غیرمستقیم مناسبی برای اتاق پذیرایی باشد.

۲ . مبلمان : خواه مشغول چیدن اتاق نشیمن اولین آپارتمان خود باشید و یا خواه در حال بازسازی دوباره اتاق نشیمن، درك ابعاد مبلمان و ارتباط آن با اتاق می‌تواند در خلق فضایی راحت و كاربردی به شما كمك زیادی كند.  اولین چیزی كه باید به یاد داشته باشید این است كه برای ایجاد هماهنگی میان نسبت‌های موجود در اتاق به نسبت‌های مبلمان نیاز دارید. اگر خرید هوشمندانه‌ای انجام دهید مبلمان كوچك به اندازه مبلمان بزرگ راحت و كارآمد هستند. شاید بهترین قانون در این زمینه این باشد كه باید سعی كنید با توجه به توان مالی خود، باكیفیت‌ترین وسایلی كه از آن‌ها به طور مداوم استفاده می‌كنید را بخرید و پول خود را در مورد وسایل كم‌مصرف ذخیره كنید.

۳ . كاناپه‌های تكی :  از كاناپه‌ها استفاده زیادی می‌شود، به همین دلیل سعی كنید كاناپه باكیفیتی بخرید كه هم راحت باشد و هم كارایی خوبی در خانه شما داشته باشد. كاناپه‌ها به طور متوسط ۲۱۳ سانتی‌متر طول دارند و عمق آن‌ها ۹۸ سانتی‌متر است. برای آپارتمان‌های كوچك كاناپه‌ای بخرید كه ۱۸۳ سانتی‌متر باشد تا بتوانید از فضای باقیمانده استفاده دیگری بكنید.

  نیازهای شما متفاوت خواهد بود، اما اصول یكسان است. شما به اتاقی نیاز دارید كه بتوانید دور مبلمان آن به راحتی حركت كنید و هم‌چنین مسیر بدون مانعی به فضاهای نشیمن و خروجی‌های اتاق داشته باشید. مسیر حركت باید ۷۷ تا ۹۱ سانتی‌متر عرض داشته باشد. شما می‌توانید میز پذیرایی را در فاصله ۳۰ سانتی‌متری لبه نشیمن‌ها قرار دهید. مبلمان دیگر باید حداقل ۶۱ سانتی‌متر با هم فاصله داشته باشند تا بتوان بین آن‌ها به راحتی حركت كرد. نكته مهم دیگر قوس گفتگو است. مبلمان را به گونه‌ای در كنار هم قرار دهید كه افراد هنگام گفتگو صدای یكدیگر را به راحتی بشنوند. ۲۴۴ سانتی‌متر در این مورد ایده‌آل است؛ اتاق‌های بزرگ‌تر را باید به قسمت‌های مختلف تقسیم كرد.

۴ . كاناپه‌های چندبخشی : كاناپه‌های چندبخشی معمولا فضای بیش‌تری اشغال می‌كنند، اما وقتی به دقت در جایی قرار داده می‌شوند، فضای بسیار دنجی را به وجود می‌آورند. البته كاناپه‌های چندبخشی دارای نشیمن‌های زیادی هستند و از این رو نیازی به مبل‌های دیگر به وجود نمی‌آید. مانند كاناپه‌های تكی، كاناپه‌های چندبخشی هم در ابعاد مختلفی تولید می‌شوند. دو قطعه ۲۱۳ سانتی‌متری در یك كاناپه چندبخشی به فضایی نیاز دارند كه ۲۱۳ سانتی‌متر عرض و ۳۰۵ سانتی‌متر طول داشته باشد.

۵ . كاناپه‌های چندتایی : وقتی فضا و بودجه اجازه می‌دهد، چندین كاناپه می‌تواند پیرامون یك میز پذیرایی بزرگ قرار بگیرند.

۶ . كاناپه‌های دونفره : وقتی به یك نشیمن دونفره نیاز دارید و یا جای كافی برای یك كاناپه تكی ندارید، از كاناپه دونفره استفاده كنید. طول كاناپه‌های دونفره معمولا ۱۵۲ سانتی‌متر است. عمق این نوع كاناپه‌ها بسته به سبك طراحی‌شان متفاوت است، اما معمولا عمقی بین ۹۷ تا ۱۰۲ سانتی‌متر دارند. شما می‌توانید كاناپه دونفره را در كنار یك كاناپه تكی قرار دهید و از آن به تنهایی استفاده كنید.

۷ . صندلی‌های راحتی : صندلی‌های راحتی معمولا می‌چرخند، حركت دورانی دارند، و پشتی آن‌ها به عقب برمی‌گردد، به همین دلیل برای استفاده از این نوع صندلی‌ها نیاز به فضایی بزرگ‌تر از معمول دارید.

۸ . صندلی‌ها : توجه كنید كه صندلی‌ها به گونه‌ای چیده شوند تا به خوبی شكل زیبای آن‌ها به چشم بیاید. صندلی‌های روكش‌دار در پس زمینه قرار گیرند، زیرا بزرگ‌تر هستند و فضای بیش‌تری را اشغال می‌كنند. برای صندلی‌ها روكش‌دار فضایی حدود ۹۱ تا ۱۰۲ سانتی‌متر عرض و ۱۰۲ تا ۱۱۲ عمق در نظر بگیرید.

۹ . چهارپایه‌ها و نیمكت‌ها : وقتی نیاز به وسیله‌ای خاص‌تر یا به طور كلی نیاز به نشیمن‌های اضافه دارید، از چهارپایه‌ها یا نیمكت‌ها در چیدمان خود استفاده كنید. چهارپایه‌ها ۴۱ تا ۵۱ سانتی‌متر مربع هستند؛ نیمكت‌ها حدود ۳۶ تا ۴۶ سانتی‌متر عمق و ۹۱ تا ۱۵۲ سانتی‌متر طول دارند.

۱۰ . میزهای پذیرایی : میزهای پذیرایی معمولا نقاط كانونی فضا هستند، زیرا در اكثر اوقات در مركز اتاق قرار می‌گیرند. نه تنها این میزها باید ظاهری زیبا داشته باشند، بلكه باید كاربردی نیز باشند. میزهای گرد یا بیضی‌شكل را راحت‌تر می‌توان جابه‌جا كرد، اما میزهای مربع و مستطیل‌شكل به فضای بیش‌تری نیاز دارند. شما می‌توانید این میزها را تا فاصله ۳۰ سانتی‌متری از نشیمن‌ها قرار دهید. آن‌ها را حداكثر در فاصله ۴۶ تا ۵۱ سانتی‌متری از صندلی‌ها و كاناپه‌ها قرار دهید تا افراد بتوانند به راحتی به خوراكی‌های روی میز پذیرایی دسترسی داشته باشند. در فضاهای كوچك از میزهای پذیرایی با ۱۰۷ سانتی‌متر طول و در فضاهای بزرگ از میزهای پذیرایی با ۱۶۸ تا ۱۸۳ سانتی‌متر طول استفاده كنید.

۱۱ . تلویزیون‌ها : اتاق‌های نشیمن معمولا فقط برای پذیرایی از مهمانان طراحی می‌شوند، اما برخی از خانه‌ها فقط یك اتاق نشیمن دارند و باید تلویزیون نیز در این فضا قرار داده شود. از آن‌جایی كه تلویزیون‌ها دارای ابعاد بسیار زیادی هستند، چیدن مبلمان كنار آن‌ها به نوع تلویزیون و كاربرد آن بستگی دارد. با توجه به این‌كه این روزها تلویزیون‌ها معمولا ۴۲ تا ۵۰ اینچ هستند، شما باید مبلمان خود را در فاصله ۳ متری از آن‌ها قرار دهید. به ارتفاع تلویزیون‌ها نیز دقت كنید. میز تلویزیونی باید دارای ارتفاعی بین ۳۸ تا ۵۱ سانتی‌متر باشد. این روزها نصب تلویزیون در بالای شومینه، مانند عكس بالا، بسیار رایج شده است. در این مورد، تلویزیون باید ۱۲۲ تا ۱۵۲ سانتی‌متر از سطح زمین فاصله داشته باشد تا شما هنگام تماشای تلویزیون كمی سر خود را به بالا بگیرید. بهتر است تلویزیون‌ها در مسیرهای حركت در اتاق قرار نداشته باشند تا كسی مزاحم تماشای تلویزیون نشود.

۱۲ .  میزهای كاناپه : از میزهای كاناپه می‌توان در فضای بزرگ استفاده كرد. اكثر میزهای كاناپه ۳۶ تا ۵۱ سانتی‌متر عمق و ۱۵۲ تا ۱۸۳ سانتی‌متر طول دارند. این میزهای بهترین محل برای قرار دادن آباژورها هستند. اما توجه داشته باشید كه سیم‌های این آباژورها را باید به نحوی پنهان كنید تا فضای شما زشت نشود.

۱۳ . چراغ‌های پایه‌دار : از چراغ‌های پایه‌دار غافل نشوید. یك یا دو چراغ پایه‌دار می‌تواند فضا را به طور یكنواخت روشن كند. این چراغ‌ها در ابعاد مختلفی تولید می‌شوند و شما باید نوعی از آن‌ها را انتخاب كنید كه با چیدمان كلی فضا هماهنگ باشند. فضایی را برای آن‌ها در نظر بگیرید كه ۲۵ تا ۳۱ سانتی‌متر قطر و ۱۳۷ تا ۲۱۳ سانتی‌متر ارتفاع داشته باشد.

۱۴ . میزهای كناری : وقتی نوبت به انتخاب میزهای كناری می‌رسد، ابعاد و سطوح مختلف را با هم تركیب كنید. میزهای مربع و مستطیل‌شكل فضایی حدود ۵۱ تا ۷۶ سانتی‌متر را در هر جهت را اشغال می‌كنند. اگر می‌خواهید روی آن‌ها آباژور قرار دهید، نوعی از آن‌ها را انتخاب كنید كه ارتفاع و استحكام كافی را داشته باشند.

۱۵ . پیانوها : اگرچه استفاده از پیانو نسبت به گذشته رونق كم‌تری دارند، اما هیچ چیز مانند یك پیانوی آكوستیك نمی‌تواند یك اتاق نشیمن را كامل كند. البته می‌توانید نوع دیجیتال آن را نیز خریداری كنید. اگر دوست دارید كه مهمانان در مهمانی سرگرم شوند پیانو انتخاب ایده‌آلی است. كوچك‌ترین پیانوهای آكوستیك ۱۵۲ سانتی‌متر عرض و ۱۵۲ سانتی‌متر طول دارند. نوع بزرگ‌تر آن‌ها ۱۸۳ سانتی‌متر طول دارد. یك نیمكت كه ۵۱ سانتی‌متر عرض و ۱۰۷ سانتی‌متر طول دارد را نیز جلوی پیانو قرار دهید. طبق این ابعاد بهتر است فضایی با ۲۱۳ سانتی‌متر عرض و ۳۰۵ سانتی‌متر طول برای قرار دادن پیانو در نظر بگیرید.

۱۶ . آثار هنری : یش از این‌كه مبلمان اتاق نشیمن خود را به طور كامل انتخاب كنید، به آثار هنری نیز فكر كنید. تابلوهای نقاشی بزرگ نیاز به فضایی زیادی بر روی دیوار دارند و بهتر است در فاصله دوری از ورودی خانه قرار گیرند تا كسی كه وارد خانه می شود بتواند آن را ببیند. توصیه ما این است كه تابلوها را در ارتفاعی قرار دهید كه قسمت بالای تابلو با خط دید شما هم‌تراز باشد.  مجسمه‌ها نیز باید فضای خاص خود را داشته باشند و باید در جایی قرار داده شوند كه به خوبی دیده شوند. پایه مجسمه‌ها نباید بیش از ۴۱ سانتی‌متر قطر داشته باشد. البته بهتر است پایه مجسمه‌ها را براساس اندازه و ابعاد خود مجسمه طراحی كنید.

طراحی دکوراسیون پذیرایی خانه های کوچک

    طراحی دکوراسیون اتاق پذیرایی در خانه های کوچک دارای تکنیک ها و ویژگی های بسیار ظریفی است. ما باید با توجه به ابعاد محدود و فضای کم دکوراسیونی در اتاق پذیرایی طراحی کنیم که بتواند شرایط پذیرایی از مهمانان ما را به خوبی دارا باشد.

   حذف لوازم غیر ضروری در دکوراسیون اتاق پذیرایی کوچک، اولین قدم در طراحی دکوراسیون اتاق پذیرایی، فهرست کردن لوازمی که ممکن است در طراحی خود از آن ها استفاده نمایید، است. به فهرست خود نگاه کنید و با قلم دور لوازم ضروری که امکان تعویض و یا کنار گذاشتن آن ها مانند مبلمان و… وجود ندارد را خط بکشید. حال لوازم غیر ضروری که فضای اتاق پذیرایی شما را کم می کند را از این فهرست حذف نمایید. لوازم باقی مانده در فهرست را که جزئی از وسایل ضروری و حذف شده نمی باشند در در لیست انتظار قرار دهید تا در هنگام طراحی چیدمان پذیرایی و شناسایی بیشتر فضاها بتوانید بهتر در مورد آن ها تصمیم بگیرید.

   از فضاهای موجود در اتاق پذیرایی بهترین استفاده را ببرید، برای رسیدن به دکوراسیون اتاق پذیرایی بهتر و بهتر باید از فضاها بهترین استفاده را ببرید. یک چیدمان درست و اصولی می تواند دلنشین ترین دکوراسیون اتاق پذیرایی در بین تمام آشنایان و دوستان را از آن شما کند. کوچک بودن اتاق پذیرایی شما یک ویژگیست نه محدودیت پس با عشق و علاقه بهترین دکوراسیون اتاق پذیرایی را برای خانه ی خود طراحی کنید.

   از فضاها به بهترین نحوه استفاده کنید، به عنوان مثال در کنار شومینه به جای استفاده از یک گلدان و یا وسایل تزئینی می توانید مبل های خود را قرار دهید.چیدمان مبلمان ها در طراحی بسیار مهم است. اگر اتاق پذیرایی شما دارای عرض زیادی نمی باشد مبل های خود را به شکل حرف ال (L) یا علامت ( ] ) بچینید این نوع چینش فضای اتاق شما را دلبازتر و بزرگتر نشان می دهد.

    برای دیوار انتهایی اتاق پذیرایی خود می توانید از یک کاغذ دیواری وسیع با طرحی زیبا استفاده کنید. خطای چشم و خیال پردازی ذهن انسان اتاق پذیرایی شما را وسیع تر در نظر می گیرد .استفاده از میز پذیرایی با طرح دایره با ایجاد فضای بیشتر و انتقال انرژی مثبت کمک می کند به جای گل ها و گلدان های حجیم از شاخه ها و گل های باریک و مدرن استفاده نمایید.

0