ایران کناف | ورودی و لابی
" سیستم های ساخت و ساز خشک کناف " l سیستم ساخت و ساز خشک l دیوارهای پوششی و جداکننده l سقف کاذب مشبک و یکپارچه l صفحات گچی و سیمانی l تایل سقفی و مقاطع فولادی
کناف سقف کاذب کناف سقف سقف کناف کناف سقف پذیرایی سقف کاذب کناف طرح کناف کناف کاری طرح سقف کاذب عکس کناف مدل کناف سقف طرح سقف کناف مدل سقف کاذب کناف انواع سقف کاذب اجرای سقف کاذب تایل گچی سقف مشبک ساخت و ساز خشک سیستم کناف مقاطع فولادی سقف یکپارچه صفحات گچی صفحات سیمانی دیوار های پوششی
2339
rtl,portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-2339,ajax_fade,page_not_loaded,smooth_scroll,

ورودی و لابی

 
دسته بندی
گالری دکوراسیون
درباره نویسنده

    ورودی و لابی

  در حال حاضر در اکثر آپارتمان ها و برج های مسکونی به دلیل زیاد بودن تعداد ساکنین، فضایی به عنوان لابی در نظر گرفته شده است. همانطور که می دانید فضای عمومی هر ساختمانی نمادی از ساکنان آن می باشد، به همین دلیل شرایط ظاهری فضای ساختمان و دکوراسیون محیطهای عمومی بسیار اهمیت دارد. زیرا به محض ورود به هر ساختمانی اولین چیزی که به چشم می خورد، لابی ساختمان است که در طبقه همکف واقع شده است و نقطه مشترک همه مجتمع ها به حساب می آید.

مطالب بیشتر در مورد ورودی و لابی

   هر لابی دارای دو قسمت می باشد که شامل نگهبانی و نشیمن است و در همه لابی ها این دو قسمت وجود دارد. همان طور که از اسم مجتمع مشخص است، هر مجتمع از تعداد زیادی واحد تشکیل شده است، که این مسله باعث شده تا رفت و آمد ها زیادبوده و به همین خاطر برای حفظ امنیت به صورت شبانه روزی در هر برج و مجتمع نگهبانی استخدام می کنند و در قسمت لابی مستقر می شود مسولیت کنترل رفت و آمد های افراد را بر عهده دارد.

    این قسمت از لابی شامل یک پیشخوان و یا میز و صندلی و همچنین امکانات مخابراتی برای برقراری ارتباط با تک ‌تک افراد و واحدهای ساختمان است. در قسمتی که به عنوان نشیمن از آن یاد می شود، محلی از لابی است که دارای میز و صندلی بوده و بیشتر شبیه اتاق نشیمن است. در واقع طبق اصول و مقرراتی که هر برج دارد، شخصی که به عنوان مهمان وارد می شود، باید مدتی را در لابی منتظر بماند تا پس از اجازه دادن فرد ساکن، وارد واحد مورد نظر شود و چه بسا که ملاقات‌های کوتاه افراد غریبه با ساکنین نیز در لابی‌ها انجام شود.

    بهتر است بدانید که فضای لابی باید دارای ظاهری مطلوب باشد و از این رو به لوازم دکوری نیاز دارد تا شرایط را برای حضور افرادی که قرار است در آنجا منتظر بمانند، فراهم آورد. لابی هر ساختمان باید طبق یک اصول خاصی دکوراسیون شود که هم از لحاظ اقتصادی به صرفه باشد و هم فضای زیبا و دلنشینی را ایجاد کند.

طراحی و اجرای دکوراسیون لابی

۱ . طراحی و اجرای کف : به دلیل تردد بالایی که درلابی وجود دارد، از این رو کف سازی فضای لابی بسیار قابل اهمیت است. به همین خاطر محکم بودن کف از جمله خصوصیاتی است که پوشش کف باید داشته باشد. بهترین انتخاب برای کف لابی استفاده از سنگ است زیرا هم در مقابل ضربه‌هایی که از اسباب‌کشی و حمل بار ایجاد می‌شود، صدمه نمی‌بیند و هم به راحتی تمیز می‌شود. البته توجه داشته باشید که از سنگ های سیاه استفاده نکنید، زیرا اثر کفش افراد و غبارهای موجود در هوا همیشه لکه‌هایی را روی سطح سنگ ایجاد می‌کند و ظاهری کثیف پدید می‌آورد.

۲ . طراحی و اجرای دیوار : برای انتخاب پوششی برای دیوارها، وسعت فضای لابی را در نظر بگیرید و با توجه به فضایی که در اختیار دارید، از انواع دیوار پوشها استفاده کنید. مانند رنگ روغن، سنگ، کاغذ دیواری، دیوار پوش و غیره.

۳ . طراحی و اجرای رنگ : نوع رنگ برای دیوارها باید با توجه به وسعت فضا، نور موجود و همچنین لوازم دکوراسیونی که به کار رفته، انتخاب می شود.

۴ . طراحی و اجراینور پردازی : لابی هم مثل هر فضای دیگر، با یک نورپردازی مناسب علاوه بر روشنایی بیشتر، زیباتر هم خواهد بود. بهتر است بدانید که برای نور پردازی لابی ساختمان از دو نوع نورپردازی استفاده می شود. یکی نورپردازی وظیفه‌ای فضای نشیمن و پیشخوان و دیگری نورپردازی دکوراسیونی، که هر کدام باید به نحوی فضای لابی را زیباتر کرده و به روشنایی بیشتر کمک کنند. برای نورپردازی نشیمن لابی از لوستر های سقفی یا آویزی، هالوژن‌های توکار، لوسترها و چراغ‌های دیوارکوب، آباژور و یا انواع چراغ‌های رومیز و یا پایه بلند ایستاده، استفاده کنید. برای لوازم تزئینی و دکوری که در فضای لابی قرار می گیرند، باید نورپردازی جداگانه ای انجام شود، تا جلوه متفاوتی به وجود آورد.

۵ . طراحی و اجرایلوازم دکوراسیون در لابی : همان طور که گفته شد، لابی دارای دو قسمت بوده و برای هر قسمت باید وسایل خاص خود را تهیه کنید. انتخاب لوازم دکوراسیونی لابی رابطه مستقیمی با وسعت، پلان و موقعیت فضا و همچنین کاربرد آن دارد. برای مثال در لابی های برزگ از یک نیم ست مبلمان با میزجلوی مبل استفاده می شود، در حالی که در لابی های کوچک به علت کمبود جا بهتر است از یک کاناپه و یک میز استفاده کنید .

  نکته مهم در انتخاب وسایلی که در لابی قرار می گیرند، محکم و مقاوم بودن آنها است، زیرا لوازم دکوراسیونی نسبت به لوازم و وسایل کاربردی در منزل، بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرند و به همین خاطر احتمال صدمه دیدن آنها بسیار زیاد بوده و تعویض هر چند وقت یک بار وسایل با توجه به ایجاد بار مالی برای ساکنین میسر نیست.

   استفاده از گیاهان طبیعی برای راهرو ها و فضاهای موجود تا آسانسور و پله ها ایده مناسبی خواهد بود. البته به این نکته توجه داشته باشید که در صورتی از گیاهان طبیعی استفاده کنید که فضای لابی از نور کافی برخوردار باشد و در غیر این صورت از گیاهان مصنوعی بهره بگیرید تا فضای لابی ساختمان را زیباتر کنید.

2