ایران کناف | اتاق خواب
" سیستم های ساخت و ساز خشک کناف " l سیستم ساخت و ساز خشک l دیوارهای پوششی و جداکننده l سقف کاذب مشبک و یکپارچه l صفحات گچی و سیمانی l تایل سقفی و مقاطع فولادی
کناف سقف کاذب کناف سقف سقف کناف کناف سقف پذیرایی سقف کاذب کناف طرح کناف کناف کاری طرح سقف کاذب عکس کناف مدل کناف سقف طرح سقف کناف مدل سقف کاذب کناف انواع سقف کاذب اجرای سقف کاذب تایل گچی سقف مشبک ساخت و ساز خشک سیستم کناف مقاطع فولادی سقف یکپارچه صفحات گچی صفحات سیمانی دیوار های پوششی
2520
rtl,portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-2520,ajax_fade,page_not_loaded,smooth_scroll,

اتاق خواب

 
دسته بندی
گالری دکوراسیون
درباره نویسنده

اتاق خواب

  از خصوصي ترين بخش يک خانه بوده که حفظ حداکثر آرامش و راحتي در آن الزاميست. اصلي ترين عنصر يک اتاق خواب تخت آن است که با رعايت کردن استاندارد در طراحي آن مي توان يک بستر مناسب و آرامش بخش را براي افراد خانه فراهم ساخت . محل تخت خواب در يک اتاق خواب مي تواند اثر مهمي در احساس راحتي شخص داشته باشد ؛ علاوه بر دکوراسيون و مبلمان، يک فضاي راحت به جهت قرار گرفتن تخت خواب به سمت در اتاق و مکان قرارگيري با توجه به تابش نور نيز بستگي دارد. در جايي که بيش از يک تخت خواب قرار مي گيرد مکان جاي گيري آن ها در رابطه با يکديگر مهم است؛ چيدمان تخت خواب بر حسب آن که افراد دوست، برادر، خواهر يا ميهمانند متفاوت و داراي اهميت مي باشد .

مطالب بیشتر درباره اتاق خواب

  برای طراحی موفق اتاق خواب فاکتورهای خاصی همیشه مدنظر میگیریم تا آنرا به محیطی راحت و قابل سکونت تبدیل کنیم، لوازم داخل اتاق خواب هم به یک میزان دارای اهمیت هستند و وقتی همه فاکتورهایی که در زیر ذکر میشود، به طور کامل اجرا میشود، آنچه باقی می ماند استفاده از لوازم است که تفاوت بسیار زیادی در میزان راحتی ساکنان ایجاد می کند :

الف . اولین و مهمترین مسئله استفاده خوب از نور مصنوعی شامل روشنایی اصلی و همچنین روشنایی های تزئینی می شود.

ب . دقت در تهیه لوازم اتاق خواب. جزئیات کوچکی مثل چوب پرده یا سایبان تخت می تواند به زیباتر شدن دکوراسیون داخلی اتاق کمک کند.

ج . از موادی باید استفاده شود که تمیز کردن و نگه داشتن آن آسانتر باشد.

۱ . تناسب اتاق خواب : واژه تناسب همیشه در طراحی داخلی به کار می رود. هر فضای داخلی که توسط انسانها مورد استفاده قرار می گیرد، باید متناسب باشد. تناسبات در هر طراحی اهمیت بسیار زیادی دارند. هر شیء سه بعدی دارای ویژگی هایی ازجمله طول، عرض و ارتفاع است. وقتی این سه ویژگی با تناسبات قسمت های مختلف بدن انسان هماهنگی داشته باشد، به آن یک طراحی “متناسب” گفته می شود.

  به طور مثال، ابعاد دستگیره کمد لباس باید طوری باشد که انگشت های ما بتواند به راحتی آن را بگیرد و حرکت بی زحمت و راحت باشد یا مثلاً نشیمنگاه صندلی باید فضای کافی برای راحت نشستن روی آن را داشته باشد، نوع نشستن هم ابعاد صندلی را تغییر می دهد بنابراین تناسبات نقش بسیار مهمی در طراحی داخلی دارند و مبلمان داخل اتاقتان نیز باید از همین اصول پیروی کنند. ابعاد تخت دونفره، ارتفاع آن از زمین، ارتفاع کمد لباس، ابعاد میز توالت و از این قبیل که همه آنها از نقطه نظر عملکرد اهمیت دارند.

۲ . رنگ اتاق خواب : رنگ اثر عمیق و موثری بر ذهن شما دارد حتی نگاه کردن به رنگها احساسات متفاوتی را در ما ایجاد می کند، بنابراین در انتخاب رنگ برای اتاق خوابتان حساس باشید .قرمز رنگ محرک پر انرژی می باشد، سبز و آبی، رنگهای ارامش بخش می باشند، رنگهای سفید و مشکی دو رنگ خنثی محسوب می شود که فقط و فقط در دکوراسیون فضاهای مدرن کاربرد دارند چنانچه مایل به استفاده از این رنگ ها در فضای اتاق خواب خود می باشید بهتر است دو رنگ مکمل را نیز در کنار سیاه و سفید به صورت لکه استفاده کنید.

۳ . نور اتاق خواب : هیچ چیز نمی تواند جای نور طبیعی در اتاق خواب را بگیرد، نور خورشید در طراحی فضاهای داخلی اهمیت زیادی دارد، تحقیقات نشان میدهد که نور طبیعی می تواند تا ۲۰ فوت (تقریباً ۷ متر) به داخل فضاهای داخلی نفوذ کند با ایجاد محل مناسب برای پنجره ها به این هدف خواهیم رسید. نور پردازی یکی از عناصر مهم دکوراسیون فضاها می باشد، نورپردازی های درخشان و روشن اتاق را شاداب کرده و در فرد احساس شور و شادی ایجاد می کند اما اگر هدف ایجاد یک اتاق رمانتیک و خصوصی است استفاده از نورهای تیره مناسب تر می باشد.

۴ . تهویه طبیعی : جریان آزاد هوا راهی بسیار عالی برای خنک و پاکیزه نگه داشتن یک فضای داخلی است این درمواقعی که اتاق خواب ها در گوشه ساختمان قرار گرفته باشند که دو ضلع آنها نمای بیرونی داشته باشد، مقدور خواهد بود. درصورتی که گذاشتن پنجره روی دو ضلع مجاور یا دو ضلع مخالف مقدور نباشد، باید بالای پنجره از دستگاه تهویه استفاده شود.

۵ . الگوی حرکتی مشخص : هر اتاق خواب راه های خروج مشخصی دارد که به آن متصل است مانند راه خروج به بالکن یا تراس، راه خروج به توالت/کلوزت و راه خروج به حیاط پشتی (اگر در طبقه همکف باشد) و اگر خط فرضی از نقطه ورود به همه این نقاط خروج بکشیم در حالت ایده آل اصلاً نباید همدیگر را قطع کنند و ازآنجا که بقیه فضاهای اتاق خواب با مبلمان اشغال شده است، خالی و مشخص نگه داشتن فضای گردشی داخلی باعث می شود فضای راحت تری داشته باشید.

۶ . مبلمان : مهم ترین وسیله در اتاق خواب همان تخت خواب می باشد، از تشک های کوتاه تر استفاده کنید و در اطراف تخت میزهای کوچک زیبا بگذارید و وسائل بزرگ مانند کمد را چسبیده به دیوار قرار دهید .برای تاکید و مشخص کردن فضای تخت بهتر است دیوار پشت تخت را با متریال های جدید تزئین نمایید. به عنوان مثال می توانید دیوار پشت تخت را کاغذ دیواری کنید و یا با استفاده از سنگ های بادبر آن را مزین نمایید.

۷ . چیدمان اتاق خواب : به طور کلی اتاق خواب مکانی دنج، امن و خلوت جهت کسب انرژی و رسیدن به آرامش و آسایش بیشتر می باشد. انتخاب لوازم اتاق خواب و همچنین نوع چیدمان آن كمك زیادی به كسب این آرامش و استراحت واقعی می‌كند. برای ایجاد یک اتاق خواب رمانتیک در انتخاب وسائل دقت نمایید . تمام وسائل انتخابی باید زیبا و جذاب باشند. استفاده از بعضی آثار هنری اتاق عاشقانه ای را ایجاد خواهد نمود . دیدن مناظر طبیعی و یا پرتره ها و تصویرهای انسانی جذاب و یا مجسمه های خوش فرم احساس خوبی را ایجاد خواهد نمود. از مناظر تخیلی و ناخوشایند بپرهیزید .

0