ایران کناف | اتاق مطالعه
سیستم های ساخت و ساز خشک کناف
خرید کناف، فروش کناف، سقف کناف، سقف کاذب کناف، دیوارهای پوششی کناف، دیوارهای جداکننده کناف، سقف یکپارچه کناف، سقف مشبک کناف، طراحی کناف، کناف کاری، سیستم ساخت و ساز خشک کناف، اجرای کناف، نصب کناف، مدل کناف، پکیج کناف، کناف اتاق خواب، کناف آشپرخانه، مشاوره کناف، مدل کناف، طرح کناف، پروفیل کناف
2543
rtl,portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-2543,ajax_fade,page_not_loaded,smooth_scroll,

اتاق مطالعه

 
دسته بندی
گالری دکوراسیون
درباره نویسنده

اتاق مطالعه

   امروزه استفاده از انواع طرح کتابخانه های خانگی رواج پیدا کرده اند و حتی بخشی از اتاق به کتابخانه اختصاص داده می شود. همیشه برای طراحی کتابخانه خانگی سعی کنید محیطی از خانه را انتخاب کنید که ساکت تر و کم رفت و آمد تر است.

درباره اتاق مطالعه

  در حالت کلی کتابخانه ها و قفسه های چوبی خانگی به دو دسته تقسیم می شوند، کتابخانه های قابل حمل و جابجایی که مثل میز تلویزیون و دراور و … می توانید آنها را ازخانه به خانه دیگر ببرید و دسته دیگر کتابخانه های سفارش سازی شده و فیت شده هستند که یا هنگام ساخت و ساز خانه توسط معمار طراحی و اجرا میشوند و یا توسط صاحب خانه سفارش ساخت آنها داده میشود. این قفسه ها معمولا در قسمتی از خانه مثلاتاق نشیمن یا پذیرایی و یا روی یکی از دیوارهای راهرو ساخته و جا داده میشوند و مسلما بخاطر شکل و سبک ساختی که دارند قابل استفاه در جای دیگری نیستند و تا وقتی خانه هست این کتابخانه هم هست و حق ندارد جایی برود.

   در حالت معمول این قفسه ها را از جنس چوب و تخته میسازند ولی در بعضی موارد هم به صلاحدید و سلیقه سازنده و صاحبخانه امکان دارد از گچ یا مصالح ساختمانی دیگر نیز استفاده شود. بزرگترین و غیر قابل انکارترین مزیت کتابخانه ها و قفسه های سفارشی سازی طرز قرارگیری آنهاست منظور از طرز قرار گیری فیت بودن آنها در جای خود است و فضای پرت و بلا استفاده در اطراف آنها دیده نمی شود.

  رنگ ها و بافت ها می توانند در سبک و جلوه دکوراسیون کتابخانه خانگی شما بسیار موثر باشند. بنابراین هوشمندانه و با اطلاعات کافی به انتخاب رنگ و بافت برای وسایل کتابخانه خود بپردازید. برای مثال بافت های چوبی بزرگ با رنگ های تیره، سبکی کلاسیک و آنتیک به کتابخانه خانگی شما می دهد. همچنین بافت های ظریف تر با رنگ های روشن و ملایم سبکی مدرن ایجاد می کنند و سبب می شوند فضای کتابخانه شما بازتر و وسیع تر گردد.

   کتابخانه خانگی صرفا به قفسه های پر از کتاب ختم نمی شود، بلکه وجود وسایلی از قبیل میز و صندلی راحت، قالیچه و نورپردازی مناسب و اصولی بسیار لازم و ضروری هستند. زیرا هر کدام از این وسایل می توانند در راحت تر و آرام تر شدن محیط کتابخانه کمک کنند و سبب شوند محیطی گرم و خوشایند برای مطالعه شما فراهم گردد.

0